BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
 
Rzeźba w drewnie

Rzeźba w drewnie

zobacz
 
Agrinpol Czym jest Agrinpol? zaloguj się
CZYM JEST AGRINPOL?


Agrinpol to baza danych o prowadzonej przez rolników działalności gospodarczej będącej alternatywnym źródłem dochodów dla mieszkańców terenów wiejskich. Agrinpol jest jednym z projektów realizowanych przez Program Agrolinia Funduszu Współpracy.

Baza danych stworzona w pierwszej edycji zakończonego w 2002 roku projektu jest ogromnym zbiorem pomysłów na wiejską działalność gospodarczą, zawierającą ponad 1300 opisów, które można wyszukiwać według województw i rodzajów działalności. Projekt zaowocował również kilkunastoma publikacjami o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

 

Obecnie trwa druga edycja projektu. Zaktualizowane i atrakcyjnie prezentowane dane (zarówno poprzez internet, jak i na płytach CD oraz papierze) będą z jednej strony źródłem pomysłów na sposoby uzupełniania dochodów mieszkańców wsi, a z drugiej sposobem promocji opisywanych wiejskich przedsiębiorców.

Cele projektu:

  • wspieranie potencjalnych przedsiębiorców przez upowszechnianie informacji o ciekawych, udanych i działających pozarolniczych przedsięwzięciach gospodarczych na wsi
  • promowanie wiejskich przedsiębiorców realizujących ciekawe przedsięwzięcia 

Zadania projektu:

  • stworzenie internetowego systemu informacji
  • zebranie i uaktualnienie informacji o ponad 1750 przykładach pozarolniczej działalności gospodarczej
  • upowszechnianie informacji i promocja projektu
  • współpraca z naszymi partnerami w zakresie wykorzystywania zebranych w projekcie informacji
Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2017 by Fundusz Współpracy >