BAZA DANYCH AGRINPOL Fundusz Współpracy
 
 
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Skład podatkowy” – Gorzelnia w Dąbrówce Wlkp.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Skład podatkowy” – Gorzelnia w Dąbrówce Wlkp.

zobacz
 
Agrinpol Historia Projektu zaloguj się
HISTORIA PROJEKTU

I edycja projektu Agrinpol

Pierwsza edycja projektu była realizowana przez zespół Programu Agrolinia 2000 i została zakończona w 2002 roku. Projekt realizowano w 11 województwach, we współpracy z Ośrodkami Doradztwa Rolniczego i Regionalnymi Centrami Doradztwa Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Udało się wtedy zebrać ponad 1300 opisów pozarolniczej działalności gospodarczej na wsi, które są cały czas dostępne w internetowej bazie danych na stronie:
http://www.cofund.org.pl/agrolinia2000/agrinpol/agrinpol0.html

Poza stworzeniem Bazy Agrinpol - systemu informacji efektem projektu było kilkanaście publikacji (zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich) dotyczących pozarolniczej działalności gospodarczej na wsi. Lista publikacji dostępna jest na naszej stronie, w dziale "Publikacje":

II edycja projektu Agrinpol

Obecnie trwa druga edycja projektu, realizowanego teraz przez zespół Programu Agrolinia. Latem 2004 przeprowadzono etap pilotażowy, podczas którego udało się zebrać 67 opisów ciekawych przykładów pozarolniczej działalności gospodarczej na wsi. W październiku 2004 roku ukazała się publikacja pt. "Pomysły na przedsiębiorczość na wsi" będąca podsumowaniem tej części projektu i promująca przedsięwzięcia, których opisy nadesłali nam ankieterzy. Publikacja była jednocześnie zaproszeniem do udziału w zasadniczym etapie projektu.

Na przełomie 2004/2005 roku wyłoniono partnerów projektu w każdym z województw. Zadaniem naszych partnerów jest zbieranie informacji, wykorzystywanie ich oraz promowanie Agrinpola. W drugiej edycji szukamy przede wszystkim ciekawych, innowacyjnych przykładów pozarolniczej działalności na wsi.

W ten sposób stworzona w I edycji baza jest uzupełniana o nowe wpisy i częściowo aktualizowana. Wygląd bazy został już zmodernizowany, a jej funkcje unowocześnione. Zaktualizowane i atrakcyjnie prezentowane dane (zarówno poprzez internet, jak i na płytach CD oraz papierze) będą z jednej strony źródłem pomysłów na możliwe sposoby uzupełniania dochodów mieszkańców wsi, a z drugiej sposobem promocji opisywanych wiejskich przedsiębiorców.

 

Drukuj Poleć stronę Powrót na górę
CMS by WEB interface     < © 2003 - 2017 by Fundusz Współpracy >